Případová studie

 Plocha sedlové střechy  124,5 m2
 Celkový instalovaný výkon na dané ploše 22,5 kW
 Počet instalovaných panelů 100 ks
 Celková vyrobená el. energie za rok 22,5 MW
 Investice - dodávka na klíč  2 499 000 Kč
 Zisk z prodej el. energie za rok + zelený    bonus *
 300 000 Kč
 Prostá návratnost **
 8 let
  
 Rozměr jednoho FV panelu 1,559 x 0,798 m
 Plocha jednoho FV panelu  
1,244 m2
 Výkon jednoho FV panelu
215 W
 Výkon jednoho m2 plochy FV panelu
 181 W
 Účinnost panelu
 18,1 %

Uvedené ceny jsou bez DPH.

*  je jedno, zda elektřinu spotřebujete sami nebo ji prodáte do distribuční sítě, viz. článek Výkupní ceny.

**  je velmi pravděpodobné, že návratnost bude lepší, uvádíme průměrnou dobu

Žádné další provozní náklady, žádná údržba, panely tiše leží a pracují za Vás :-)


Použitá technologie:

V této případové studii jsou uvažovány panely značky SUNPOWER typ SPR-225-WHT, výkon 225W, to je 181W na metr čtvereční plochy, což je o 35% více, než jiné panely. Nenechte se tedy mýlit tím, že mnoho výrobců nabízí jmenovitý špičkový výkon svých fotovoltaických panelů přibližně kolem 200W, avšak panely jsou většího rozměru! Porovnáváte-li tedy jiné nabídky, přepočítávejte výkon na metr čtvereční solárního panelu.

Z jednoho kWp instalovaného výkonu v našich zeměpisných podmínkách fotovoltaické elektrárny vyrobí za rok 1000 kWh elektrické energie. Viz článek Kolik je energie ze slunečního záření.


Reálná měření
  • Pěti letým měřením mnoha stovek fotovoltaických panelů v německu bylo zjištěno, že FV panely značky SunPower z jednoho instalovaného kWp vyrobí reálně za rok 1100kWh el. energie!
    To je o 10% více než ostaní FV panely!
  • Dále bylo 9 letým měřením zjištěno, že stárnutí panelů a tedy jejich ztráta oproti nominálnímu výkonu o 9 letech provozu je pouze jedno jediné procento, nikolik tedy běžně uváděných 7,2% za 9 let provozu FV panelu.

Legislativa dává jistotu:

Garantovaný výkup je 20 let. Je tedy jednoznačné, že investice se nejen vrátí, ale také vydělá jednou tolik. Ve studii sice není započítáno stárnutí fotovoltaických panelů, které svůj výkon časem mírně snižují. Toto je však vyrovnáváno ročním navyšováním ceny minimálně o inflační koeficient. Dále je nutno si uvědomit, že životnost systému je 30 let a je velmi pravděpodobné, že i když po dvacátém roku provozu možná již stát dotace neprodlouží, běžná cena pravděpodobně bude na úrovni nynější dotované ceny, to je třeba 12Kč za kWh. Viz také článek Legislativa.

 

Znáte lepší investiční příležitost?

Jistého zákazníka po dobu 20 let s jasnými pravidly a s jasně danou výkupní cenou?

Tuto skutečnost si uvědomují i banky a úvěrové společnosti, které již mají připravené finanční programy pro projekty výstavy fotovoltaických elektráren. Rádi Vám doporučíme vhodný finanční ústav a připravíme pro Vás všechny podklady pro získání úvěru. Kontaktujte nás.

 

Pro NEinvestory

Přejete-li si pouze levnou žlutou elektrickou energii, avšak v danou chvíli si nepřejete investovat, instalujeme Vám fotovoltaickou elektrárnu na Váš objekt či volnou plochu zcela ZDARMA. Ano, žijeme z dotační politiky...


Návštěva fotovoltaické elektrárny

Vážení zákazníci,
přejete si vidět sluneční elektránu na vlastní oči? Kontaktujte nás! Domluvte si termín návštěvy a přijeďte se podívat. Vše Vám na místě předvedeme, vysvětlíme, ukážeme a poradíme Vám s Vaší konkrétní zakázkou.

Děkujeme za Vaši důvěru.
Comments